Študentski svet je po Statutu Univerze v Mariboru edini zastopnik mnenj in interesov vseh študentov fakultete. Rešuje problematiko, povezano s študenti in se bori za dobrobit študentov. Študentski svet predstavlja vezni člen med fakulteto (univerzo) in študenti in preko njega lahko študentje sodelujejo v organih fakultete oziroma univerze, o posameznih zadevah podajajo svoje mnenje, predloge in pripombe, tako da je njihov glas vedno in povsod prisoten.

Sestava študentskega sveta se določa z kandidaturami pred volitvami, ki potekajo vsako študijsko leto novembra.

Naloge študentskega sveta, so predvsem aktivno vključevanje v študentsko politiko, reševanje študentskih vprašanj, informiranje študentov, zastopanje pri profesorjih in še vse ostalo kolikor nam zaupate in potrebujete pri svojih vsakdanjih opravilih na naši fakulteti.

Vzporedno z delovanjem v študentskem svetu mnogi opravljajo še druge funkcije tako na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede kot tudi na Univerzi v Mariboru.

Pomembnejše naloge Študentskega sveta so:

• podajanje mnenj o pedagoškem delu asistentov, docentov in izrednih profesorjev, ko ti zaprosijo za izvolitev v pedagoške nazive. Mnenje študentov je obvezujoče,
  • obravnava in daje mnenje o splošnih aktih, študijskih programih, drugih aktih in programih ter predlogih, ki se nanašajo na pravice in dolžnosti študentov,
  • obravnava in daje senatu fakultete in Študentskemu svetu univerze mnenje o zadevah iz njihove pristojnosti,
  • v skladu s splošnim aktom, ki ga sprejme Upravni odbor univerze, razpolaga s sredstvi za interesno dejavnost študentov,
  • reševanje problemov študentov v zvezi z študijskim procesom,
  • prizadeva si za čim višjo kvaliteto študija,
  • organiziranje spoznavnega večera, brucovanj, okroglih miz,…
  • skrbi za športne aktivnosti študentov,
  • zavzema se za sodelovanje z ostalimi članicami Univerze v Mariboru, prav tako pa tudi z ostalimi univerzami.

Aktualna sestava Študentskega sveta FKBV:

• Nika Gregorič, predsednica – prodekanica za študentska vprašanja
  • Neža Kolmanič (1. letnik)
  • Klara Hriberšek, Nina Vodnik (2. letnik)
  • Ana LončaričKarin Glazer (3. letnik)
  • Anja Žnidar, Tina Lešnik (4. letnik – 1. letnik 2. stopnje)
  • Petra Marko, Tjaša Pangerl (5. letnik-2. letnik 2. stopnje)
  • Patricija Halužan, Blaž Jelen (Absolventi)

Člani sveta 1. letnika

• Predsednica: Neža Kolmanič

Člana sveta 2. letnika

• Predsednica: Klara Hriberšek
  • Član: Nina Vodnik,  Jernej Podlesnik, Vasilije Femić, Katarina Penič

Člani sveta 3. letnika

• Predsednik: Ana Lončarič
  • Član: Karin Glazer, Katja Stojnšek, Primož Verdinek

Člana sveta 4. letnika

• Predsednica: Anja Žnidar
  • Član: Tina Lešnik

Člana sveta 5. letnika

• Predsednica: Petra Marko
  • Član: Tjaša Pangerl

Absolventi

• Predsednica: Patricija Halužan
  • Član: Blaž Jelen

Mandati članov ŠS FKBV: do 27.12.2021 oz. do konstituiranja novega študentskega sveta.

Članica Študentskega sveta Univerze v Mariboru:

Karin Glazer

Nadomestni član Študentskega sveta Univerze v Mariboru:

Eva Višnar

Študentski svet Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede je najvišji in edini predstavniški organ študentov na fakulteti. V imenu študentov podajajo mnenja o napredovanju profesorjev, kontrolirajo in izvajajo študentske ankete, rešujejo male in velike probleme, se ukvarjajo s pravicami študentov in jih zastopajo v Senatu FKBV, Akademskemu zboru FKBV ter ostalih komisijah.

Člani Senata Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede:

• Petra Marko
  • Nika Gregorič

Člana Komisije za študijske zadeve:

• Tjaša Pangerl
  • Vasilije Femić

Člana Komisije za znanstvenoraziskovalno dejavnost:

• Anja Žnidar
  • Vasilije Femić

Članici Komisije za ocenjevanje kakovosti:

• Klara Hriberšek
  • Tina Lešnik

Člana Komisije za mednarodno in meduniverzitetno sodelovanje:

• Petra Marko
  • Tina Lešnik

Za več informacij se obrnite na prodekanico za študentska vprašanja Niko Gregorič (e-mail naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.)

Najdete nas tudi na spletni strani: http://ss.fkbv.um.si/