FAKULTETA ZA KMETIJSTVO IN BIOSISTEMSKE VEDE UNIVERZE V MARIBORU JE NA 42. OCENJEVANJU VINO SLOVENIJA GORNJA RADGONA OSVOJILA 2 MEDALJI

Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru je na tradicionalnem 42. ocenjevanju Vino Slovenija Gornja Radgona, ki je potekalo od 18. do 20. julija 2016 v Gornji Radgoni, v močni konkurenci domačih in tujih vinarjev dosegla izjemne rezultate. Komisija priznanih enologov je letos ocenila 493 vzorcev prispelih iz 5-ih držav, sodelovalo pa je 175 pridelovalcev.

Na ocenjevanju so vina FKBV UM prejela:

• VELIKO ZLATO MEDALJO za Sauvignon jagodni izbor, letnik 2007
  • SREBRNO MEDALJO za Sauvignon PT letnik 2011.

Osvojena priznanja predstavljajo potrditev, da Univerzitetni center za vinogradništvo in vinarstvo na Meranovem FKBV UM in njihovi strokovnjaki pridelujejo vrhunska vina, ki jih uvrščamo v sam vrh tudi v mednarodni konkurenci.

Nagrajena vina bodo predstavljena na sejmu Agra, ki poteka od 20. do 25. 8. 2016 v Gornji Radgoni. Takrat bo na dan vinogradnikov in vinarjev, 23. avgusta 2016, potekala tudi svečana podelitev nagrad in razglasitev vinarja leta.