Zahtevno je v teh časih biti študent. Študij, zabava, ogromno gradiva, obiski knjižnic in spletnih portalov. Dela je preveč, časa pa vedno premalo.

Ker ste študenti in študentke tisti, ki ustvarjate pozitivne zgodbe Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede, vam želimo olajšati študij, hkrati pa vas vzpodbuditi k aktivnemu učenju. Zato vam v sodelovanju s podjetjem Microsoft omogočamo dostop do orodji, ki vam bodo poenostavila študijska leta. Nudimo vam uporabo orodja za produktivno ustvarjanje dokumentov in sodelovanje, zbirko Office 365 ProPlus, v kateri najdete najnovejše pripomočke Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Publisher, Access in Skype za podjetja. Namestite si jih lahko na do 5 računalnikov, na voljo pa so tudi različice za tablice in pametne telefone.

Orodja Office 365 ProPlus se odlično povezujejo tudi s storitvijo OneDrive, ki omogoča preprosto in varno deljenje dokumentov. Namesto na disk, shranite Office dokument v shrambo OneDrive in jo z nekaj kliki dajte v skupno rabo s kolegi. Na voljo imate kar 1 TB prostora ves čas trajanja študija. Pozabite na USB ključke, ki se tako radi izgubijo, raje svoje delo shranjujte pametneje in varneje.

Najpomembnejše smo prihranili za konec in si je vredno zapomniti ter povedati naprej. Do konca aprila na spletni strani https://sfriziraj.si poteka zanimiva nagradna igra, pri kateri lahko osvojite tudi vrhunski ultrabook HP Spectre Pro 13 ali katero od drugih nagrad.

PRILOGA 1

PRILOGA 2

PRILOGA 3

Možnost zaposlitve v stroki!

V kmetijskem podjetju Panorganic Ljutomer iščejo tehnologa. Ukvarjajo se pridelovanjem zelenjave (hidroponska solata v plastenjaku, konvencionalna in ekološka pridelava česna, ekološko jagodičevje – goji, večina pridelave je tudi vključena v GLOBAL GAP certificiranje….). Za več informacij se lahko obrnete na tam zaposlenega našega študenta Davida Medvarja (kontakt: 031 370 284, Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.). Več o podjetju in dejavnostih je na www.panorganic.si  oz. facebook.com/panorganic.cesnek

Upam, da koga informacija pritegne in stopi v kontakt s ponudniki zaposlitve.

Lep pozdrav,
Martina Bavec

GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP) v letošnjem letu že deveto leto zapored organizira odmevno tekmovanje za študente s področja inovativnosti v živilstvu in razvoja novih živilskih izdelkov pod naslovom »ECOTROPHELIA SLOVENIJA 2017«. Tako kot do sedaj morajo izdelki tudi v letošnjem letu zajeti eko-inovacijo v vsaj eni dimenziji razvoja (surovine - ekološka pridelava, nizek ogljični odtis in/ali embalaža - povratna, primerna za recikliranje in/ali proizvodni proces - varčevanje z energijo, uporaba reciklirane vode in/ali distribucija/logistika - nove storitve, kratke oskrbovalne verige idr.).

V okviru projekta se želi mlade spodbuditi k timskemu delu, organizaciji, razvoju novih izdelkov ter posledično prepoznati tiste inovativne živilske izdelke v slovenskem prostoru, ki jih je smiselno strokovno podpreti, nagraditi, promovirati v širši javnosti, omogočiti njihov nadaljnji razvoj, nenazadnje pa pomagati mladim pri vzpostavitvi novega podjetja, zagonu proizvodnje ali povezovanju s potencialnimi investitorji.

Predstavitev projekta bo v ponedeljek 27.3.2017 ob 10:15 v Predavalnici 5. Vabljeni vsi študenti in zaposleni, saj je omenjeni natečaj dobra priložnost za nadaljnjo promocijo fakultete, hkrati pa nudi priložnost za prepoznavnost študentov za slovenska živilska podjetja. Pred dvema letoma so naši študenti na smeri ''varnost hrane v prehrambeni verigi''  že uspešno sodelovali na razpisu.

izr. prof. dr. Tomaž Langerholc