Brezžično omrežje
​Storitev Eduroam omogoča študentom varen in preprost dostop do zaščitenega brezžičnega omrežja.
V omrežje Eduroam so vključene izobraževalne in raziskovalne ustanove v Sloveniji​ in tujini​.
Omrežje je zasnovano tako, da se lahko vanj dostopa transparentno in brezplačno v katerikoli zgoraj navedeni ustanovi, in to z istim uporabniškim imenom in geslom. Pri tem je tako sami ustanovi kot gostujočem uporabniku zagotovljena kar največja varnost, saj je onemogočeno prisluškovanje in lažno predstavljanje.
S priklopom na omrežje sprejmete pravila dopustne rabe
Univerza v Mariboru je pridružena sistemu Eduroam CAT, ki omogoča preprosto nastavljanje omrežja Eduroam na priljubljenih operacijskih sistemih (Windows, Linux, Mac, …).

Dostop
Za dostop potrebujete digitalno identiteto​.
Namestitveni program za Eduroam: https://cat.eduroam.org/?idp=514 (v okolju Windows namestitveni program zaženite s skrbniškimi pravicami (»Zaženi kot skrbnik/Run as an administrator«)

Datoteke
Navodila za vzpostavitev povezave z Eduroam omrežjem na Android OS