eip 16.5 vectorqr code 16.5 EKOEIP

Okoljski vidiki preusmeritve  v ekološko pridelavo sadja

Projekt EIP (Evropsko partnerstvo za inovacije) z naslovom Okoljski vidiki preusmeritve  v ekološko pridelavo sadja se izvaja v okviru ukrepa M16: Sodelovanje iz Programa razvoja podeželja 2014-2020, podukrepa M16.5: Okolje in podnebne spremembe.

Vodilni partner: Univerza v Mariboru

Projektni partnerji:

Univerza v Ljubljani

Kmetijski inštitut Slovenije

Kmetijsko gozdarski zavod Novo mesto

Kmetijsko gozdarski zavod Ljubljana

Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica

Sadjarstvo Dežman

Kmetija Strgar

Kmetija Staniša

Kmetija Černelič

Kmetija Sadjarstvo Trstenjak

Sadjarstvo Ormož d.o.o.

Biotehniška šola Maribor

Ivan Knez

Kmetija Kante

Kratek opis projekta:

Opis projekta: Cilj projekta je s praktičnimi primeri na partnerskih/demonstracijskih posestvih v 6 statističnih regijah po Sloveniji in vključujoč več sadnih vrst pokazati pridelovalcem, da je ob uporabi obstoječih praks in tehnoloških ukrepov možen uspešen prehod iz integriranega v ekološki način pridelovanja tudi v že obstoječih trajnih nasadih. Ekološki način pridelave sadja je eden najzahtevnejših, vendar najbolj dosledno izpolnjuje večnamensko vlogo kmetijstva, ki obsega zagotavljanje zadostne preskrbe z varno hrano, ohranjanje naravnih danosti – voda, tla, zrak, biotske raznovrstnost in tudi ohranjanje kulturne kmetijske krajine z gospodarsko in socialno vlogo kmetijstva.

Trajanje projekta: 15.11.2019 – 15.11.2022