Katedra za ekološko kmetijstvo, poljščine, zelenjavo in okrasne rastline
Inštitut za ekološko kmetijstvo

Magistrske naloge s področja ekološkega kmetijstva (rodovitnost tal) v sodelovanju z BOKU
Ob mojem nedavnem obisku decembra 2014 in izvedenih predavanjih na BOKU (Kmetijska univerza na Dunaju) smo se z Inštitutom za ekološko kmetijstvo (IFÖL) dogovorili, da bi lahko sodelovali z njimi tudi naši študentje, in sicer že v tem letu/sezoni pri izdelavi magistrske naloge. Ponujajo tri teme:
• Soil fertility in organic farming:
Nutrient cycles, symbiotic nitrogen fixation of legumes, mycorrhiza, soil organic matter (contact: Jürgen K. Friedel)
• Cropping systems in organic farming:
Effects of preceding main crops and cover crops; crop rotation design, soil tillage (contact: Jürgen K. Friedel)
• Natural resource protection through organic farming:
promotion of biodiversity, ground water protection (contact: Gabriele Gollner)
Več informacij in kontakte lahko najdete na linku:
Za več dodatnih informacij se lahko obrnete tudi name.
Upam, da bo kmalu podpisan tudi sporazum v okviru Erasmus + za študij na BOKU in da se bo morda že v naslednjem študijskem letu 2015/16 (za 3. semester ali 4. semester - priprava naloge) odločil kak naš študent, saj imajo mednarodni program ekološkega kmetijstva tudi v angleškem jeziku.

Prof. dr. Martina Bavec

Pivola, 7.1.2015